"Mr. Selfridge" - ekranizuota dovana mados mylėtojams

Įvertinti šį įrašą
(11 balsai)
Parašyta: 2013 kovo 03 1 komentaras

phoca thumb l mrselfridge1Visiems norintiems „gyvai" pamatyti XX amžiaus pradžios madą „Stiliaus raktas" rekomenduoja naujausią, 2013 metais pradėtą rodyti serialą „Mr. Selfridge".

Straipsnį parengė Marija Romanova

„Mr. Selfridge" – tai neskubrus, įdomus ir vaizdingas pasakojimas apie pagrindinio veikėjo gyvenimą, verslą ir meilę. Jį vaidina žinomas ir labai žavus, 2008 m. „Auksinį gaublį" gavęs aktorius Jeremy Samuel Piven.
Serialo pagrindu tapo reali žinomo Amerikos verslininko Harry Gordon Selfridge (1856-1947) istorija. Dar 1906 m., savo pirmojo apsilankymo Londone metu jis suprato, kad Anglijoje trūksta modernių prekybos centrų, o jau 1909 m. atidarė pirmą tokią įstaigą – universalinę parduotuvę „Selfridges". Tai buvo tikras perversmas anuometinės prekybos pasaulyje!
XX a. pradžios Londone gyvenusių vyrų ir moterų apdarai, sudėtingos šukuosenos, proginės suknelės ir medžioklės kostiumai – viskas nuo puikių šalių iki plonytės odos pirštinaičių. Besidomintiems mados istorija šis serialas – tikrų tikriausia dovana!

Filmo idėja ir istorinis kontekstas

Šiame seriale mes pamatysime talentingo ir ambicingo verslininko pakilimą ir kritimą, kurie įvyko per tris dešimtmečius – nuo 1909 iki 1939 m. Tarp kitko, Londono universalinė parduotuvė „Selfridges" egzistuoja ir prekiauja iki šių dienų, o patį H.G. Selfridge galima neperdedant pavadinti šiuolaikinių prekybos centrų protėviu. Ir štai po 104 m. nuo vienos žinomiausių universalinių parduotuvių atidarymo Didžiosios Britanijos televizija pasiryžo ekranizuoti „Selfridges" sukūrimo ir paties Mr. Selfridge gyvenimo istoriją.
Atidiems žiūrovams serialas padovanos didžiulį malonumą – juk panašių kūrinių beveik nebuvo filmuota jau apie pusę šimtmečio! Tokie filmai buvo populiarūs 1960-ais metais – labai ramūs, bet vaizdingi filmai, be ryškių siužeto posūkių, tačiau su ryškiausiais personažais, be įspūdingų specialiųjų efektų, bet su puikia muzika, kurią norisi niūniuoti visą dieną.

Serialo kūrėjai supažindina mus ir su seniai pamirštomis XX a. pradžios prekybos taisyklėmis. Dabar sunku įsivaizduoti, tačiau anuomet pardavėjoms buvo privalomi vienodi drabužiai (uždaros juodos suknelės be jokių papuošalų) arba griežta, beveik kareiviška merginų liftininkių uniforma „Selfridges" parduotuvėje.

Dar vienas tą epochą charakterizuojantis bruožas: iki visais atžvilgiais naujo „Selfridges" atsiradimo, Londono parduotuvėse nebuvo mums įprastų stiklinių prekystalių su gražiai išdėstytomis prekėmis. Vietoje jų stovėjo masyvūs mediniai prekystaliai su specialiais padėklais, ant kurių pagal pirkėjo prašymą išdėliodavo reikalingus daiktus. Už juodai apsirengusių pardavėjų nugarų stovėjo niūrios tamsaus medžio komodos, kur ir buvo saugomos visos prekės. Pirkėjas arba pirkėja pasakydavo, ką jį norėtų pirkti (tarkim, skrybėlę ar pirštines), kokio dydžio ir kokios spalvos, ir pardavėja ištraukdavo reikiamą daiktą iš komodos. Jeigu prekė netinka, pardavėja grąžindavo ją atgal į komodą ir ištraukdavo kitą. Ši taisyklė buvo tokia griežta, kad vieną iš filmo veikėjų už jos pažeidimą tą pačią dieną atleido iš darbo!
Nors kol kas serialo kūrėjai yra išleidę tik penkias pirmąsias serijas, jį jau spėjo pamilti anglakalbiai mados aistruoliai. Tikimės, pamilsite ir jūs.

Malonaus žiūrėjimo! :) 

phoca thumb l mrselfridge

Perskaityta 7911 kartų Atnaujinta: 2013 kovo 03 21:03
Daugiau šioje kategorijoje: Mados infekcija 2013 pavasaris »

1 komentaras

 • Silvija

  Daugiau naujienų! Gal yra kokių nemokamų renginių , kur būtų galima nueiti?

  Silvija 2013 kovo 13 14:03

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

Naujausi komentarai

 • Uršulė L. Parašė Uršulė L. 2015-12-17 18:09:48
  Mados protų mūšis Nr.1 1. Tai manau bus Italija. Pažiūrėkit paveiksluose, stovi Italų menininkų nutapyti turčiai su baltom blauzdom. Tai ten i pėdkelnės turi…
 • Aušra Parašė Aušra 2015-12-10 09:30:24
  Mados protų mūšis Nr.1 O aš mielai pažaisiu, paspėliosiu ir net nenaudosiu google :D 1.Prancūzija 2. Madam Pompadur 3. XVII a. 4. Niekaip neišmąstau...…
 • Indre Parašė Indre 2015-12-08 20:54:34
  Mados protų mūšis Nr.1 *5 Šimtu procentų batų, o daugiau?? Krokodilas Lakoste. Variantų duokit iš ko pasirinkti, labai nesigalvoja ;)
 • Ilja Parašė Ilja 2015-10-16 10:58:50
  Prisimenant žalią vasaros lietų: fotosesija Sveiki! Dėl "ką paskaityti" :) gal nelabai vasariškas poetas, bet tikrai įspūdingos Roberto Roždestvenskio (Роберт Рождественский) eilės, paliekančios "skrydžio pojūtį".…
 • Zana Parašė Zana 2015-09-01 06:59:08
  Įkvėpimas: žavinga žalia Įdėkite ką nors su raudona

Naujienlaiškis