Mados istorijos pėdomis - XIX a. Rusija

Įvertinti šį įrašą
(11 balsai)
Parašyta: 2012 gruodžio 22 2 Comments

2Pro dundančios karietos langą matote šaligatviu einančius išdidžius ponus ir paneles. Vyrai ryši kaklaskares, rankoje nešasi plonas odines pirštines. Jų palto pečius puošia natūralūs kailiai, o kišenėse ciksi sidabriniai atvožiami laikrodukai.  Tai ne vaizdas iš sapno – taip realybėje atrodo Lietuvoje filmuojamo „Ana Karenina" filmo kadras.

Levo Tolstojaus šedevras „Ana Karenina" jau seniai kaitina kino meistrų vaizduotę. Visiems dar negirdėjusiems apie šį istorinį romaną nuoširdžiai siūlau jį perskaityti - pasisemsite neišdildomų įspūdžių. Tiems, kam rūpi recenzijos ir kritikų nuomonė, galiu pasakyti, kad Fiodoras Dostojevskis iškart pavadino šį Tolstojaus darbą „nepriekaištingu meno kūriniu", o Vladimiras Nabokovas atvirai žavėjosi „nepriekaištinga Tolstojaus stiliaus magija". 

38Pasakiškas ir intriguojantis yra ne tik romano siužetas. Prabangūs Rusijos aukštuomenės kostiumai aplink filmavimo aikštelę suburia minias smalsuolių.

Anuometinėje madoje, Suknelių ir švarkelių užduotis buvo suveržti taliją, kad dama per liemenį atrodytų lieknesnė ir tuo pačiu jaunatviškesnė, nors XIX amžiaus antrojoje pusėje jau buvo atsisakyta traumuojančių suraišiojamų koresetų. Suknelės buvo siuvamos iš natūralių audinių, tokių kaip aksomas, šilkas, medvilnė. Audiniai klostuoti, raukti, puošti nėriniais, kailiniais apvadėliais, dekoratyviais įsiuvais, kaspinais, sagėmis su spindinčiais akmenimis ir kamėjomis. Natūralių kailių apykaklės ir movos šildė damas žiemą, o nėriniuoti skėčiai ir kaspinais puoštos skrybėles saugojo nuo kaitrios saulės vasarą.

Plaukus damos dažniausiai turėdavo labai ilgus, kuriuos priekyje sugarbanodavo specialiomis metalinėmis žnyplėmis pakaitintomis ant krosnies, o gale, iš supintų į kasą plaukų susegdavo didelį minkštą apvalų kuodą. Kad skrybelaitės ir dekoratyvinės plunksnos neišsilakstytų vėjyje, jas prie šukuosenos pritvirtindavo segtukais.

Beje, šiuoaikinė mada, kuomet moterys marškinius susisagsto iki pat viršaus ir viršutinės sagos vietoje įsisega sagę yra atėjusi būtent iš Anos Kareninos laikų.

XIX amžiuje buvo madinga nešioti turniūrą – tai specialus sijonas ant karkaso, pūstas iš nugaros. Pūstumo efektas buvo išgaunamas specialia pagalvėle, kuri taip pat vadinosi turniūras. Jį dama rišdavosi aplink juosmenį raišteliais. Sijonas pūstas nugaroje buvo anų laikų mados viršūnė.

Galerijoje patyrinėkite, kuo panašūs ir kuo skiriasi aukštosios ir viduriniosios klasės atstovai. Kas esate akylesnis, tarp kostiumų atpažinsite kaminkrėtį, porą vyresnio amžiaus valstiečių moterų, skurdžiai gyvenantį amatininką- pardavėją.

Jūsų dėmesiui – Ana Karenina kostiumai ir filmavimo akimirkos.

(Kadrai iš asmeninės aktorių foto medžiagos.)

Perskaityta 6564 kartų Atnaujinta: 2013 lapkričio 18 20:11

2 Comments

 • Birutė

  Superinės nuotraukos. Kaip smagu, kad jūs jaunos ir žavios ir dar turite jėgų visur dalyvauti. Taip ir toliau!

  Birutė 2013 kovo 10 15:03
 • Andrius

  Žavingo damos ;)

  Andrius 2013 sausio 22 08:01

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

Naujausi komentarai

 • Uršulė L. Parašė Uršulė L. 2015-12-17 18:09:48
  Mados protų mūšis Nr.1 1. Tai manau bus Italija. Pažiūrėkit paveiksluose, stovi Italų menininkų nutapyti turčiai su baltom blauzdom. Tai ten i pėdkelnės turi…
 • Aušra Parašė Aušra 2015-12-10 09:30:24
  Mados protų mūšis Nr.1 O aš mielai pažaisiu, paspėliosiu ir net nenaudosiu google :D 1.Prancūzija 2. Madam Pompadur 3. XVII a. 4. Niekaip neišmąstau...…
 • Indre Parašė Indre 2015-12-08 20:54:34
  Mados protų mūšis Nr.1 *5 Šimtu procentų batų, o daugiau?? Krokodilas Lakoste. Variantų duokit iš ko pasirinkti, labai nesigalvoja ;)
 • Ilja Parašė Ilja 2015-10-16 10:58:50
  Prisimenant žalią vasaros lietų: fotosesija Sveiki! Dėl "ką paskaityti" :) gal nelabai vasariškas poetas, bet tikrai įspūdingos Roberto Roždestvenskio (Роберт Рождественский) eilės, paliekančios "skrydžio pojūtį".…
 • Zana Parašė Zana 2015-09-01 06:59:08
  Įkvėpimas: žavinga žalia Įdėkite ką nors su raudona

Naujienlaiškis