6 Paryžiaus mados savaitės grožios paslaptys

Įvertinti šį įrašą
(5 balsai)
Parašyta: 2014 spalio 16 1 komentaras

phoca thumb l good f

Yra kažkas nepaaiškanamai patrauklaus tuose lyg tyčia - netyčia iki galo nesušukuotuose plaukuose, natūraliai atrodančioje odoje ir iki galo nenupoliruotame įvaizdyje, kuriuo išsiskyrė prancuzų kilmės Paryžiaus mados savaitės viešnios. Nesvarbu, ar tai buvo 70-tuosiuos dievinanti bohemiška hipė, ar pankiška juodų platformų gerbėja. Paryžiaus mados savaitėje žinutė tarp eilučių buvo viena – tobulumas yra pervertinamas.

 

Iš anglų kalbos vertė ir redagavo: Vaiva Kiuberytė

Straipsnis parengtas pagal 'vogue' tinklalapio informaciją.

Grįžusi iš mados savaitės renginių Prancūzijoje, apie netobulo grožio žavesį ir šešias paryžiečių natūralaus grožio paslaptis žurnalui Vogue parašė Catherine Piercy.

1/6 Daugiau natūralumo

phoca thumb l goode

Kai kalba pasisuka apie paryžiečių plaukus ir makiažą, mažiau joms iš tikrųjų yra daugiau. Pasirodymuose, tokiuose kaip Dior, Chloe ar Chanel, modeliai podiumu žingsniavo švariai išplautais ir vien tik plaukų džiovintuvu išdžiovintais plaukais, vos retkarčiais perbrauktais kokiomis nors formavimo priemonėmis. Makiažas taip pat labiau krypo į natūralumą – dizaineriai šį kartą įkvėpimo sėmėsi iš to, kaip modeliai atrodė ateidami į peržiūras. Pasak užkulisiuose plušėjusio plaukų stilisto Sam McKnight, svarbiausia yra visapusiškai puoselėti plaukų grožį, o šukuosenos darytis nereikia „ateik nepersistengęs,- sako jis,- taip kaip esi".

2/6 Vakarui - juodas akių pieštukas

phoca thumb l black eye

Jeigu ką nors norite nešiotis rankinėje, kas padės jums po darbo dienos tranformuoti savo išvaizdą į vakarui tinkantį įvaizdį, tegul tai būna juodas akių pieštukas. Ar juo galingai pravesite kontūrą, kaip Givenchy, Ann Demeulemeester kolekcijose, ar subtiliai patamsinsite blakstienų liniją kaip Saint Laurent ar Sonia Rykiel pasirodymuose – pasirinksite pačios. Tačiau juodas pieštukas yra ta vienintelė grožio premonė, kuria labiausiai pasitiki paryžietės, į renginius keliaujančios tiesiai po darbų teturint kelias minutes pasigražinti prie veidrodžio.

3/6 Ilgi plaukai "ant bangos"

phoca thumb l long hair

Jeigu kada pagalvojote, gal vertėtų atsiauginti plaukus – turbūt negalėtumėte rasti geresnio laiko tai padaryti, nei dabar. Po daugiau nei keturių sezonų, ilgų plaukų banga grįžta, sugrąžindama į podiumą įvairias ilgų plaukų šukuosenas, ypač įkvėptas 70tųjų bangos: pavyzdžiui, Louis Vuitton, Balenciaga podiumu žingsniavo modeliai ilgais, puriais, sveikai žvilgančiais plaukai.

4/6 Plaukuose spindinčios aukso detalės

phoca thumb l lanvin hair comb phoca thumb l plauku smeigtukas

Auksas , auksas, auksas! Paryžiaus mados savaitėje juo spindėjo ne vienas Dries Van Noten kūrybos modelių. Ir jeigu jau sugalvojote pasinaudoti šia auksine tendencija, dairykitės auksinės spalvos plaukų aksesuarų tokių kaip Lanvin (geometrinių formų smeigtukų ir šukučių) arba subtilesnių kaip Valentino kolekcijoje (auksinėmis jūros kriauklelėmis puošti lankeliai ir plaukų smeigtukai).

5/6 Nagams - tik du keliai

phoca thumb l nails

Kalbant apie nagų grožį, vieninteliai du nagų lako atspalviai, kurie šiuo metu yra be konkurencijos "ant bangos" tai 1. šiltas beige/nude atspalvis arba 2. klasikinė raudona.
Ieškantiems ko nors' stipresnio' siūlau pasidairyti po kitokios krypties mados namų modelių manikiūrą. Pavyzdžiui, Alexander McQueen mados namų kolekcijai nagų lako spalvas kūrusi Marian Newman savo pasirinkimą apibūdina taip "Kuo tamsiau tuo geriau. Tačiau lakas neturi atrodyti juodas dienos šviesoje".

6/6 Plaukai sušukuoti atgal

phoca thumb l hair back

Kas dar nepabandė, bet norėtų susišukuoti kitaip, siūlau išbandyti dailiai ir preciziškai atgal nuo veido sušukuotus plaukus. Nebūtinai taip stipriai nuglotnintus kaip Carven arba Miu Miu kolekcijose, kur plaukai atrodė taip stipriai fiksuoti, kad net blizgėjo, tačiau galima šukuoseną pabaigti plaukų laku arba lengvos fiksacijos plaukų vašku.

Tikriausiai yra tiesos tame, kad mes, lietuviai ir lietuvaitės, esame linkę daug žvalgytis į kitus. Stebime, kaip spauda aukština prancūzaites ir jų - lyg atsitiktinį - grožį ir stilių. Gal viduje kas ir piktinasi, kad nedaug kur rašoma apie mus, tačiau pracuzaitės, matyt, kažką daro teisingai, kad visas pasaulis su padidinamuoju stiklu tyrinėja ir niekaip nepasisotina jų žavesio.

Tad jei jau žvalgomės - pasisemkime ne pavyduliavimo, ne savikritikos, o įkvėpimo tai ką darome padaryti geriau. Tegu geri ir gražūs pavyzdžiai būna naujos kartelės sau pakėlimo taškas!

Likite gražios ir ambicingos!

Vaiva K.

p.s. Ir taip nedarykime:

phoca thumb l taip negerai

Perskaityta 1762 kartų Atnaujinta: 2014 spalio 18 09:10

1 komentaras

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

Naujausi komentarai

 • Uršulė L. Parašė Uršulė L. 2015-12-17 18:09:48
  Mados protų mūšis Nr.1 1. Tai manau bus Italija. Pažiūrėkit paveiksluose, stovi Italų menininkų nutapyti turčiai su baltom blauzdom. Tai ten i pėdkelnės turi…
 • Aušra Parašė Aušra 2015-12-10 09:30:24
  Mados protų mūšis Nr.1 O aš mielai pažaisiu, paspėliosiu ir net nenaudosiu google :D 1.Prancūzija 2. Madam Pompadur 3. XVII a. 4. Niekaip neišmąstau...…
 • Indre Parašė Indre 2015-12-08 20:54:34
  Mados protų mūšis Nr.1 *5 Šimtu procentų batų, o daugiau?? Krokodilas Lakoste. Variantų duokit iš ko pasirinkti, labai nesigalvoja ;)
 • Ilja Parašė Ilja 2015-10-16 10:58:50
  Prisimenant žalią vasaros lietų: fotosesija Sveiki! Dėl "ką paskaityti" :) gal nelabai vasariškas poetas, bet tikrai įspūdingos Roberto Roždestvenskio (Роберт Рождественский) eilės, paliekančios "skrydžio pojūtį".…
 • Zana Parašė Zana 2015-09-01 06:59:08
  Įkvėpimas: žavinga žalia Įdėkite ką nors su raudona

Naujienlaiškis