5 būdai rišti šaliką

Įvertinti šį įrašą
(8 balsai)
Parašyta: 2014 rugsėjo 27 1 komentaras

il fullxfull.363449934 pb5sŠį rudenį noriu pasitikti ne tik šiltai, bet ir stilingai. Šąla, vėjas kyla, žvarbu. Rūbų sluoksnių vis daugėja, vis kamšomės, dangstomės, kol galiausiai iš elegantiškų ponių ir ponų pavirstame į didelį audinių gniutulą. Bet ne šiemet, nes šiemet - eksperimentuosime!

Straipsnį parengė ir redagavo: Vaiva Kiuberytė

Pernai daug ieškojau, kaip čia stilingai, gražiai ir svarbiausia patogiai užsirišti šaliką, kad jis ir šildytų ir puoštų. Šio blogo įrašo gale pridedu ir vieną iš geresnių video, kuriuos įsijungusi triūsiau prie veidrodžio. Taigi įsijunkite, čiupkite šaliką ir pabandykite ką nors naujo. Galite likti maloniai nustebę.

Turbūt nereikia kalbėti ir įrodinėti, kad šalikas ir kepurė bene vieninteliai ir būtini šaltojo sezono akcentai. Lietuvoje kaip ir, tikriausiai, daugumoje šalių, kur rudens-žiemos sezonas yra tamsus ir šaltas, telkšo balos, kyla liūtys ir neretai krinta šlapdriba žmonės linkę rengtis taip, kad būtų praktiškiau, t.y. tamsiomis spalvomis, nes jos mažiau teplios. Tačiau būtent šaltuoju sezonu mes labiausiai ir pasiilgstame šviesių ryškių spalvų.

Sutinku, šviesia striuke ar paltu Lietuvoje labiau tinka pasipuošti, nei dėvėti kasdien. Bet štai baltą šaliką ir kepurę galite dėvėti ištisą žiemą. Tad šiemet netaupykite spalvų, traukit iš spintos dugno visus spalvotus šalius ir šalikus, siauskites, riškitės jais ir padovanokite sau ir kitiems gražesnį ir linksmesnį rudenį ir žiemą.

Iš visų šaliko rišimo bandymų, šitie penki būdai man labiausiai tiko ir patiko ne tik fotosesijai, bet ir "prilipo" realiame gyvenime.

**********

VARIANTAS I - PAPRASTAI.

Ilgą šaliką kelis kartus perlenkiau per visą ilgį taip, kad gaučiau vieną ilgą storą audinio juostą. Šitaip perlenktą apvyniojau aplink kaklą vieną kartą ir palikau galus laisvai tabaluoti vėjyje.

phoca thumb l salikas1

********** 

VARIANTAS II - VIENTISAS ŠALIKAS "INFINITY SCARF"

Taip pat sulankstau šaliką kaip pirmame variante. Surišu šaliko galus ir kai užsidedu ant kaklo, mazgą nusuku į išorinę kaklo pusę, kad nesimatytų. Iš priekyje kabančios šaliko dalies padarau vieną kilpą ir ją taip pat užsineriu ant kaklo. Pasireguliuoju, kad abi kilpos dailiai gulėtų.

phoca thumb l salikas2

 **********

VARIANTAS III. - STORAS ĮVYNIOJIMAS

Susilankstau šaliką per jo ilgį iki kol bus vienas storas audinio ruožas ir užsidedu lygiai taip pat, kaip variante I. Pakaitomis kiekvieną galą vynioju aplink kaklą juosiančią šaliko kilpą tol, kol nebelieka audinio. Stengiuosi, kad pats storiausias privyniojimas susidarytų priekyje, nes man taip gražiausiai atrodo.

 phoca thumb l salikas3

 **********

VARIANTAS IV. - TRADICINĖ KILPA

Šaliką perlenkiu pusiau. Sulenktu šaliku , t.y. perpus sutrumpėjusiu šaliku apsisiaučiu kaklą. Per sulenkimo vietoje susidarančią ertmę perkišu šaliko galus. Jeigu patempsite galus labiau, surišimas laikysis arčiau kaklo ir atvirkščiai - atpalaidavę perkišimą turėsite gilesnės "V" formos apykaklę.

phoca thumb l salikas4

*********** 

VARIANTAS V. - ĮMANTRUSIS PRETZEL MAZGAS 

Atlieku visus IV varianto žingsnius. Vieną šaliko galą ištraukiu iš kilpos, kilpą pasuku lyg formuočiau "8". Ištrauktą šaliko galą įkišu į susidariusią naują kilpą. Jeigu esate kada pynusios, susigaudysite greitai - vienas šaliko galas bus atskirtas nuo kito vien kilpos pasukimu.

Šitą, kaip ir daugelį kitų šaliko rišimo mazgų, detaliau galėsite pasianalizuoti ir žemiau pateiktame video. 

phoca thumb l salikas5

Tinklalapyje Youtube yra daug detalių video, kuriuose lėtai moko ir aiškiną ką ir kaip daryti žingsnis po žingsnio. Bet man labiausiai patiko žemiau pateiktas video. Kas turi entuziazmo gali išbandyti kiekvieną dieną po vieną būdą ir taip visą mėnesį praktikuotis. Tas dienas, kada sulauksite daugiausiai pagyrų būtinai įsidėmėkite ir naudokite dažniau. ;)

Gal net ir savo kažką sugalvosite! Jei taip - brūkštelėkite keletą savo nuotraukų į Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   su prierašu "mano naujas šaliko rišimo būdas" ir pageidaujančius galėsiu prijungti prie kito įrašo apie šalikus.

 25 šaliko rišimo būdai - VIDEO

Gražaus, įdomaus ir kūrybingo rudens!

Vaiva K.

Perskaityta 4596 kartų Atnaujinta: 2014 rugsėjo 28 09:09

1 komentaras

 • Viktorija

  Pirmas nekoks... Bet antras ir trecias jega

  Viktorija 2014 gruodžio 29 11:12

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

Naujausi komentarai

 • Uršulė L. Parašė Uršulė L. 2015-12-17 18:09:48
  Mados protų mūšis Nr.1 1. Tai manau bus Italija. Pažiūrėkit paveiksluose, stovi Italų menininkų nutapyti turčiai su baltom blauzdom. Tai ten i pėdkelnės turi…
 • Aušra Parašė Aušra 2015-12-10 09:30:24
  Mados protų mūšis Nr.1 O aš mielai pažaisiu, paspėliosiu ir net nenaudosiu google :D 1.Prancūzija 2. Madam Pompadur 3. XVII a. 4. Niekaip neišmąstau...…
 • Indre Parašė Indre 2015-12-08 20:54:34
  Mados protų mūšis Nr.1 *5 Šimtu procentų batų, o daugiau?? Krokodilas Lakoste. Variantų duokit iš ko pasirinkti, labai nesigalvoja ;)
 • Ilja Parašė Ilja 2015-10-16 10:58:50
  Prisimenant žalią vasaros lietų: fotosesija Sveiki! Dėl "ką paskaityti" :) gal nelabai vasariškas poetas, bet tikrai įspūdingos Roberto Roždestvenskio (Роберт Рождественский) eilės, paliekančios "skrydžio pojūtį".…
 • Zana Parašė Zana 2015-09-01 06:59:08
  Įkvėpimas: žavinga žalia Įdėkite ką nors su raudona

Naujienlaiškis