Stiliaus idėja: perlų vilionės

Įvertinti šį įrašą
(6 balsai)
Parašyta: 2013 rugsėjo 15

composite 13792442001809Lengvai pažeidžiamas moliuskas saugiame savo kriauklės prielobstyje saugo švelnią perlamutrinę paslaptį – perlą – kuris buvo ir tebėra vienas pagrindinių grožio, sveikatos, turto ir galios simbolių. Tai buvo vienintelis tokios vertės papuošalas, sukurtas gamtos, nes, skirtingai nuo pavyzdžiui gintaro, jo nebuvo galima rasti tiesiog gulinčio ant jūros ar upės kranto.

Straipsnį parengė ir redagavo: Vaiva Kiuberytė

Jau esu rašusi apie legendinę mados evoliucionierę Coco Chanel, kuri mažą juodą suknelę ir perlų vėrinį pavertė visų laikų klasikiniu deriniu. Tačiau šiomis dienomis, perlais puošiasi nebūtinai planuojančios dalyvauti iškilmingame renginyje. Ir nereikia! Dabar perlus galima dėvėti daugybe įdomių būdų, derinti juos su absoliučiai skirtingomis medžiagomis ir spalvomis. Štai keletas pvyzdžių:

1. Prie aprangos derinamas nestambus tačiau labai ilgas perlų vėrinys, apvyniotas viena ar dviem eilėmis, dažniausiai siekiantis krūtinę ar pilvą.

phoca thumb l perlai 64phoca thumb l perlai 88

2. Perlų vėrinys derinamas su skirtingomis medžiagomis, pvz: metalo ar aukso spalvos grandinėlėmis, odiniais dirželiais, kristalais, šlkiniais kaspinais ir t.t.

phoca thumb l perlai 45phoca thumb l perlai 53phoca thumb l perlai 77

3. Klasikinį smulkių perlų vėrinį keičia stambūs dideli kartais net milžiniški perlų vėriniai. Toks vėrinys dažniausiai yra trumpesnis, dėvimas arti nuo kaklo.

phoca thumb l perlai 62phoca thumb l perlai 90


4. Perlų antplūdis – kai jūsų kaklą puošia daugybė eilių perlų, jie gali būti tiek vienodo tiek skirtingo stambumo. Gražiausiai perlų antplūdis atrodo tada, kai visos perlų eilės yra vienodo atspalvio.

phoca thumb l perlai 47phoca thumb l perlai 72


5. Klasikinį baltų perlų vėrinį keičia tamsių atspalvių perlai – puspilkiai, tamsiai pilki, juodi, tamsiai mėlyni ir panašūs.

phoca thumb l perlai 67phoca thumb l perlai 71

Įdomu pastebėti – kuo neįprastesnių spalvų perlai tuo didesnė tikimybė, kad jie išgauti nenatūraliai ir yra dažyti. Jų grožiui tai neturi didelės įtakos, tačiau vertei ir kokybei – tikrai turi.
Nors perlų žvilgesys yra patrauklus daugelio akiai, ne kiekviena moteris mėgsta jais puoštis. Kai kam jie gali pasirodyti nuobodūs, senoviški ir morališkai atgyvenę. Tačiau kai kam – šios idėjos bus puikus įkvėpimas pasipuošti gausiomis perlų eilėmis, išsiuvinėti jais marškinių apykaklę ar sukurti vėrinį sumaišius perlus su iš pažiūros „per šiurkščiomis" ir ekstravagantškomis medžiagomis, pavyzdžiui oda ar metalinėmis grandinėlėmis.

Gražaus ir kūrybingo rudens!

SR Vaiva

Perskaityta 1765 kartų Atnaujinta: 2013 rugsėjo 29 11:09

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

Naujausi komentarai

 • Uršulė L. Parašė Uršulė L. 2015-12-17 18:09:48
  Mados protų mūšis Nr.1 1. Tai manau bus Italija. Pažiūrėkit paveiksluose, stovi Italų menininkų nutapyti turčiai su baltom blauzdom. Tai ten i pėdkelnės turi…
 • Aušra Parašė Aušra 2015-12-10 09:30:24
  Mados protų mūšis Nr.1 O aš mielai pažaisiu, paspėliosiu ir net nenaudosiu google :D 1.Prancūzija 2. Madam Pompadur 3. XVII a. 4. Niekaip neišmąstau...…
 • Indre Parašė Indre 2015-12-08 20:54:34
  Mados protų mūšis Nr.1 *5 Šimtu procentų batų, o daugiau?? Krokodilas Lakoste. Variantų duokit iš ko pasirinkti, labai nesigalvoja ;)
 • Ilja Parašė Ilja 2015-10-16 10:58:50
  Prisimenant žalią vasaros lietų: fotosesija Sveiki! Dėl "ką paskaityti" :) gal nelabai vasariškas poetas, bet tikrai įspūdingos Roberto Roždestvenskio (Роберт Рождественский) eilės, paliekančios "skrydžio pojūtį".…
 • Zana Parašė Zana 2015-09-01 06:59:08
  Įkvėpimas: žavinga žalia Įdėkite ką nors su raudona

Naujienlaiškis