Dolce&Gabbana - elegantiška provokacija kiekviename žingsnyje

Įvertinti šį įrašą
(151 balsai)
Parašyta: 2013 kovo 16

Dolce-and-Gabbana-tax-fraud-case-thrown-outŠis duetas mėgsta kurti provokuojančius įvaizdžius: vienose fotosesijose moterys vaikiškai trapiais veideliais sėdi paskendusios baltų audinių pusnyse, kitose – jos pasaulio valdovės, ugningos, šiurkščios provokatorės. Dėl stulbinančios sėkmes, šių kūrėjų visur tyko paparaciai ir alspta gerbėjai, o jų darbo vaisiai kasmet jiems atneša apie 500 milijonų... Nesunku atspėti, kad šį kartą kalba eis apie neįprasta duetą - Dolce&Gabbana.

Straipsnį parengė: Andžela Martinkevič

Nuotraukos: oficialaus "Dolce&Gabbana" puslapio nuosavybė

Dauguma žmonių galvoja, kad Dolce ir Gabbana tai broliai, arba jog tai tiesiog vieno dizainerio pavardė, bet tiesa ta, kad Domenico Dolce ir Stefano Gabbana – du skirtingi dizaineriai, kuriuos suvienijo svajonė – abu nuo vaikystės žavėjosi mada.
„Dolce&Gabbana" mėgsta šokiruoti publiką. Jiems užtenka drąsos derinti barokinius raštus su plastiku, vyriškus audinius – su nėriniais. Eklektika čia paverčiama meno kūriniu. Jie sugalvoja neįtikėtinas įvaizdžių interpretacijas. Štai keletas pavyzdžių:
1994 metais jie atkūrė 4-ojo dešimtmečio „mafijozų" stilių ir tūkstančiai vyrų pradėjo dėvėti dryžuotus kostiumus bei baltus marškinius.
1995 metais jie pateikė sensaciją – ‚lady like' stilių ir sužavėjo visą pasaulį. Elegantiški kostiumai 3/4 ilgio rankovėmis, bateliai siauromis nosytėmis ir miniatiūriniai rankinukai - net iš paauglių garderobų išstūmė šiurkštų populiarųjį granžą (grunge). Šešiolikmetės apsivilko vilnos kostiumus, kareiviškus batus pakeitė aštrianosiais laiveliais, o kuprines – mažyčiais rankinukais ‚a la Grace Kelly' ir virto elegantiškomis panelėmis.

Dolce&Gabbana įvaizdžio moteris
phoca thumb l dolce-gabbana-11„Dolce&Gabbana" moterų įvaizdžiai labai skirtingi, tačiau visoms kolekcijoms būdingas kūno grožio demonstravimas. Pusiau perregimi audiniai, korsetai, stipriai prigludę ir išryškinantys klubus sijonai, krūtinę pabrėžiančios palaidinės... Tačiau moteriškumo paslaptis pridengiama gražiais šydais ir niekada neatskleidžiama iki galo: „Jūs niekada nepamatysite nuogos krūtinės ar ko nors panašaus. Moteriškas kūnas neturi atrodyti pasiekiamas." – sako patys Domenico Dolce ir Stefano Gabbana.
Ideali šio stiliaus moteris – kosmopolitė, stipri asmenybė, apkeliavusi pasaulį, patinkanti pati sau ir žinanti, kad patinka kitiems. Nesvarbu, ką ji dėvi – seksualų korsetą ar tikrą vyrišką kostiumą su baltais marškiniais ir kaklaraiščiu - ji vienodai patraukli ir geidžiama. Ji gali būti vadybininkė, vieniša motina, žmona, meilužė, bet visada išlieka moteriška iki pirštų galiukų.

 

 

Dolce&Gabbana įvaizdžio vyras
phoca thumb l dolce-gabbana„Dolce & Gabbana" vyro įvaizdis yra šiek tiek hedonistiškas, skiriamas didelis dėmesys detalėms. Pagal kuriamą įvaizdį, tokiam vyrui turėtų patikti viskas, kas išvaduoja - kuriamas laisvo ir lydimo sėkmės vyto paveikslas. Jis gali atvykti į įstaigą vilkėdamas nepriekaištingą kostiumą arba atvirkščiai – suplėšytais džinsais, nes jis diktuoja taisykles, o ne gyvena pagal anksčiau parašytas. 
Tai laisvės įtvirtinimas pateiktas tradicinius kanonus neigiančiu pavidalu.
Kas, kaip, kada ir kur:
1958 m. netoli Palermo gimė Domenico Dolce;
1962 m. Milane gimė Stefano Gabbana;
1980 m. pirmą sykį Domenico ir Stefano susitiko dirbdami asistentais ateljė;
1982 m. kartu pradėjo savo verslą, kurdami drabužius kitoms įmonėms;
1985 m. dalyvavo Milano Collezioni mados šou dalyje „naujiesiems talentams";
1988m. jų pristatyta moteriškų drabužių kolekcija susilaukė tarptautinio pripažinimo;
1989 m. buvo atidaryta pirmoji atskira parduotuvė Tokijuje (Japonija), vėliau – Milane, Honkonge ir kitur. Vėliau su Dolce & Gabbana prekiniu ženklu buvo pradėti gaminti ir apatiniai drabužiai, aksesuarai, paplūdimio drabužiai, maudymosi kostiumėliai ir kita;
1996 m. jie įrašė techno muzikos singlą „D&G is love";
2006 m. pora Milane atidarė savo restoraną „Gold on Via Poerio", kurio interjeras dekoruotas tik auksine spalva.

Bėgant metams „Dolce & Gabbana" keičiasi, bet išlieka savimi: nepakartojamu ir laikui nepavaldžiu stiliumi, nestandartinės prabangos išraiška. Šis skirtingų, bet viena kitą papildančių charakteristikų derinys leidžia „Dolce & Gabbana" kiekvieną sezoną pristatyti naujoviškų sprendimų, gausiai papildytų Viduržemio jūros regiono kultūros tradicijomis.

phoca thumb l lactualita-gabbana-campagne-1128252c7a

 

Perskaityta 4374 kartų Atnaujinta: 2013 kovo 17 09:03

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*).
HTML kodas nėra neleidžiamas.

Naujausi komentarai

 • Uršulė L. Parašė Uršulė L. 2015-12-17 18:09:48
  Mados protų mūšis Nr.1 1. Tai manau bus Italija. Pažiūrėkit paveiksluose, stovi Italų menininkų nutapyti turčiai su baltom blauzdom. Tai ten i pėdkelnės turi…
 • Aušra Parašė Aušra 2015-12-10 09:30:24
  Mados protų mūšis Nr.1 O aš mielai pažaisiu, paspėliosiu ir net nenaudosiu google :D 1.Prancūzija 2. Madam Pompadur 3. XVII a. 4. Niekaip neišmąstau...…
 • Indre Parašė Indre 2015-12-08 20:54:34
  Mados protų mūšis Nr.1 *5 Šimtu procentų batų, o daugiau?? Krokodilas Lakoste. Variantų duokit iš ko pasirinkti, labai nesigalvoja ;)
 • Ilja Parašė Ilja 2015-10-16 10:58:50
  Prisimenant žalią vasaros lietų: fotosesija Sveiki! Dėl "ką paskaityti" :) gal nelabai vasariškas poetas, bet tikrai įspūdingos Roberto Roždestvenskio (Роберт Рождественский) eilės, paliekančios "skrydžio pojūtį".…
 • Zana Parašė Zana 2015-09-01 06:59:08
  Įkvėpimas: žavinga žalia Įdėkite ką nors su raudona

Naujienlaiškis